OFERTA - DIPON Jarosław Dymet

DIPON Jarosław Dymet
Przejdź do treści

Wykonuję:
- doradztwo techniczne,
- inwentaryzacje budowlane,
- projekty branży konstrukcyjnej (m. in. obliczenia i rysunki dachu, stropu, belek, nadproży, słupów, schodów, fundamentów),
- opinie techniczne,
- nadzór budowlany,
- pomiar i monitoring drgań,
- oceny stanu istniejącego,
- pomiar i monitoring szerokości rozwarcia rys,
- adaptację projektów gotowych.
Współpracując z biurami architektonicznymi wykonam projekt, spełniający oczekiwania Klienta:

Projekt budowlany [PB] - jest kompletną dokumentacją wykonaną dla danej inwestycji budowlanej, potrzebną dla uzyskania pozwolenia na budowę lub do złożenia wniosku zgłoszenia budowy, a następnie do rozpoczęcia robót budowlanych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego Art.34 (Dz.U. 2023 poz. 682) projekt budowlany zawiera:
1) projekt zagospodarowania działki lub terenu [PZT] sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii,
2) projekt architektoniczno-budowlany [PAB],
3) projekt techniczny [PT],
4) w zależności od potrzeb – w przypadku drogi krajowej lub wojewódzkiej – oświadczenie właściwego zarządcy drogi o możliwości połączenia działki z drogą, zgodnie z przepisami o drogach publicznych,
5) opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1.

Projekt techniczny [PT] - wchodzi w skład projektu budowlanego, ale nie jest dokumentem wymaganym do uzyskania pozwolenia na budowę czy zgłoszenia budowy. Projekt techniczny musi być zgodny z zatwierdzonym przez organ administracji architektoniczno-budowlanej projektem zagospodarowania działki lub terenu oraz projektem architektoniczno-budowlanym  (Art.34 Prawa budowlanego) i należy go przygotować, zanim rozpoczną się roboty budowlane. Projekt techniczny wraz z dwiema pozostałymi częściami projektu budowlanego (PZT i PAB) przekazuje się kierownikowi budowy, który odpowiada za wykonanie robót budowlanych i ma obowiązek udostępnienia go nadzorowi budowlanemu na każde jego żądanie. Projekt techniczny wykonuje się dla branży: architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych.

Projekt wykonawczy [PW] - uzupełnia i uszczegóławia projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekt wykonawczy jest wymaganym dokumentem przy realizacji inwestycji ze środków publicznych.

Od 2016 roku pracuję w zespole wykonującym pomiary oraz monitoring drgań (ocena szkodliwości drgań przekazywanych przez podłoże na budynki). Pomiary realizowane są przy użyciu nowoczesnych akcelerometrów wg norm PN-B-02170:2016-12 lub DIN 4150-3:2016-12.

Diagnostyka szkodliwości wpływów drgań na budynek przeprowadzana jest między innymi dla:
- prac przy wykorzystaniu drogowych walców wibracyjnych,
- prac z wykorzystaniem zagęszczarek płytowych do gruntu lub stóp wibracyjnych,
- przy pogrążaniu lub wyciąganiu pali i ścianek szczelnych,
- dla ruchu kolejowego i tramwajowego oraz transportu drogowego w pobliżu obiektu budowlanego.

W przypadku prac walcami wibracyjnymi istnieje możliwość doboru bezpiecznych parametrów pracy walca (ustalenie częstotliwości i amplitudy dla danego typu walca) oraz wyznaczenie dopuszczalnej strefy prac.

Pomiar oraz monitoring drgań wykonujemy używając czujnika FastTracer lub Syscom Rock.


FastTracer - trójosiowy czujnik drgań wykorzystujący technologię MEMS, który jest w stanie przeglądać jak i analizować dane z pomiarów wibracyjnych w czasie rzeczywistym oraz rejestrować, segregować i wykorzystywać je do dalszych analiz. Nowatorska technologia zastosowana w czujniku FastTracer pozwala na pomiary w niskich częstotliwościach – od 0Hz (co umożliwia np. pomiar drgań przy pogrążaniu do gruntu prefabrykowanych pali żelbetowych).
Syscom Rock - trójosiowy czujnik drgań przeznaczony do monitoringu w trakcie prac wywołujących drgania lub na czas prowadzenia całej budowy. Posiada wbudowaną kartę SIM oraz łączność LTE. Po ustaleniu dolnego progu oddziaływań system rejestruje wszystkie zdarzenia, a w razie przekroczenia ustalonej lub normowej wartości powiadamia SMS-em o przekroczeniu oraz wysyła wiadomość email. To jeden z najbardziej innowacyjnych czujników drgań, który cechuje bardzo niski pobór mocy. Posiada własne zasilanie, które umożliwia pracę przez 3 miesiące i dłużej bez dodatkowego ładowania (czas pracy uzależniony od temperatury otoczenia oraz ilości wysyłanych zdarzeń).

Copyright 2007-2024 DIPON Jarosław Dymet
Created with WebSite X5
Wróć do spisu treści